ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách
ZŠ a MŠ Deštné
v Orlických horách

úspěchy našich žáků

úspěchy našich žáků

Vážení čtenáři a sledovatelé našich webových stránek. Možná víte, možná nevíte, ale našimi žáky jsou i žáci, kteří se vzdělávají doma. Mají domácí vzdělávání. Naše škola má takových žáků 45. A i ti nám dělají radost. Posuďte sami.

Úspěchy našich žáků v domácím vzdělávání

     Žákyně páté třídy v domácím vzdělávání Pavla Janoušková se v letošním roce zúčastnila soutěže Zlatý oříšek a probojovala se až do televizního finále, které bude na Nový rok vysílat Česká televize. Jedinečnost soutěže Zlatý oříšek spočívá v tom, že nemá žádné kategorie a příležitost zvítězit tak mají všichni, kteří v daném roce vytvoří nebo učiní v různých oborech něco mimořádného. 

     Z přihlášených dětí a kolektivů sestaví komise složená z odborníků nejrůznějších oborů 21 nominovaných kandidátů z celé České republiky. Tyto děti a jejich rodiny navštíví osobně zástupci Zlatého oříšku, kteří kromě fotografie pořídí i video vizitku každého nominovaného. Následně zasedne výběrová komise, která vybere 7 vítězů, kteří kromě prestižního titulu držitele Zlatého oříšku získají originální sošku z dílny brněnského výtvarníka Jaroslava Homoly.

     Čím se vlastně Pavla Janoušková zabývá? Ráda píše pohádky a účastní se dětských literárních soutěží, ve kterých se pravidelně umisťuje na předních místech (Moje veličenstvo kniha 2019 – 1. místo, Art Botič 2019 – 2. místo, Píšu povídky, píšu básně 2019 – 1. místo, Píšu povídky, píšu básně 2020 – 2. místo, Soutěž SIGu Literární tvorba – 1. místo, Cena Ivony Březinové 2020 – jedna z deseti oceněných). Kromě toho se účastní robotických soutěží, ve kterých poráží i podstatně starší děti (Dr. E's WeDo Challenges 2019 - vítězství s projektem robotické kočky a utírače stolu, JedoBot 2019 - 1. místo, Robotický den 2019 - 1. místo v semifinále s postupem do finále, RoboTrip 2019 – 1. a 3. místo, TechnoLab RoboTrip Virtual Challenge 2020 – 3. místo).

     Navíc se Pavla občas účastní i jiných akcí; většina z nich nějak souvisí s literaturou nebo využitím informačních technologií (Rozpočti si to! (soutěž ve finanční gramotnosti) - 1. místo, výtvarná soutěž Pojmenuj exoplanetu - 2. až 10. místo). Před nedávnem se Pavla také zapojila do výuky programování on-line. Ve volném čase začala v říjnu 2020 vyučovat děti programování v bezplatných on-line kurzech Programování: Příběhy a pohádky od dětí pro děti,  Naprogramujte si své hry! (programování v jazyce Scratch) a Holčičí robohraní (programování robotů LEGO WeDo) a stala se tak nejmladší lektorkou programování v programu Meet and Code v ČR.

                                                                                                              Jitka Žlůvová, maminka Pavlíny

Datum vložení: 23. 11. 2020 12:03
Datum poslední aktualizace: 23. 11. 2020 12:09
Autor: Mgr. Hana Brychtová, ředitelka školy

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Deštné v Orlických horách
IZO školy:
 102390649
IČO: 75015919
Ředitelka školy: Mgr. Hana Brychtová
telefon: +420 494 663 195
mobil: +420 739 037 237
e – mail: info@zsdestne.cz
Datová schránka: pazmcpk
Bankovní spojení:  180846387/0300

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Svátek

Dnes je 18.1.2021

Svátek má Vladislav

Zítra má svátek Doubravka

Odkazy

bakalariproskoly

Patička

Naši partneři

Certifikáty