ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách
ZŠ a MŠ Deštné
v Orlických horách

Návštěva divadla

Před představením

Divadelní představení Strýček Váňa v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Se žáky 2. stupně naší školy jsme navštívili Klicperovo divadlo a zhlédli představení Strýček Váňa od A. P. Čechova. Abych řekl pravdu, měl jsem trochu strach. Ruský autor, divadelní hra napsaná již před stoletím - co na to naši žáci? Osmáci a deváťáci jeli v rámci celoročního předplatného. Mile mě překvapili sedmáci a šesťáci, ti, když zjistili, že v autobuse je ještě volné místo, houfně se dobrovolně hlásili. A bylo jich tolik, že skutečně jsme v autobuse zaplnili každé volné místo.

A co na to naši žáci? Jednou větou - BYLI SKVĚLÍ!

V autobuse ukáznění, žádné drobečky, žádný nepořádek. Za krátkého rozchodu v Hradci Králové klidní a slušní. A v divadle? Nová paní uvaděčka se mě ptala odkud jsme. Prý už nějakou dobu neviděla tak ukázněné malé diváky jako byli ti naši.

Srdce mi zaplesalo, byl jsem trochu na "hniličku" a i když jsem ve škole zjistil, že skutečně to bylo pro některé velmi náročné představení na pochopení děje a pointy díla, většině se představení a herecké výkony líbily a pojedou s námi opět.

Třetího května pojedeme na Kupce benátského od W. Shakespeara. Těšíme se.

Datum vložení: 29. 3. 2022 16:00
Datum poslední aktualizace: 29. 3. 2022 16:14
Autor: Mgr. Karel Šimek

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Deštné v Orlických horách
IZO školy:
 102390649
IČO: 75015919
Ředitelka školy: Mgr. Hana Brychtová
telefon: +420 494 663 195
mobil: +420 739 037 237
e – mail: brychtova@zsdestne.cz

Datová schránka: pazmcpk
Bankovní spojení:  180846387/0300

Svátek

Dnes je 5.6.2023

Svátek má Dobroslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den životního prostředí
  • Den rozvoje a vzdělávání dospělých

Zítra má svátek Norbert

Odkazy

proskoly

Malovaná mapa

Patička

Naši partneři

Certifikáty