ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách
ZŠ a MŠ Deštné
v Orlických horách

DISTANČNÍ VÝUKA aneb NESPÍME

DISTANČNÍ VÝUKA aneb NESPÍME

Seriál o vyučování v současné době. Nebo také, jak jsme se popasovali se současným neutěšeným stavem distanční i jinak omezené výuky.

Tělesná výchova na prvním stupni

 V současné době nevyučujeme tělesnou výchovu kvůli vládním opatřením. Proto o tělesné výchově s žáky chodíme na procházky do blízkého okolí školy. Často s žáky navštěvujeme hřiště u Pensionu Köhler, nebo chodíme bobovat. Když není hezké počasí, zůstáváme s žáky ve škole, kde hrajeme různé hry. Například „Kuba řekl“, „Všechno lítá, co peří má“, „Pantomimu“ nebo „Živé pexeso“. Při živém pexesu si dvojice žáků domluví určitý pohyb, podle kterého ostatní žáci zjistí, že jsou spolu ve dvojici.

Žáci také pracovali na projektu Sport, ve kterém měli několik úkolů. Prvním úkolem bylo napsat za 5 minut co nejvíce sportů. Poté malovali své oblíbené sporty. Následně měli za úkol napsat sporty, které by si přáli vyzkoušet. Na projektu pracovali ve skupinách. Posledním úkolem byla prezentace projektu. Oblíbené sporty v první, druhé a třetí třídě jsou lyžování, koňské dostihy, běh na lyžích. Žáci by si rádi vyzkoušeli snowboarding, lanový park, balet, atletiku, parkur, krasobruslení. Žákům se projekty velice povedly.

Míša Smrčková, učitelka

Datum vložení: 15. 2. 2021 16:40
Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2021 16:46
Autor: Michaela Smrčková, učitelka

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Deštné v Orlických horách
IZO školy:
 102390649
IČO: 75015919
Ředitelka školy: Mgr. Hana Brychtová
telefon: +420 494 663 195
mobil: +420 739 037 237
e – mail: info@zsdestne.cz
Datová schránka: pazmcpk
Bankovní spojení:  180846387/0300

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Svátek

Dnes je 3.3.2021

Svátek má Kamil

Zítra má svátek Stela

Odkazy

bakalariproskoly

Patička

Naši partneři

Certifikáty