Sportujeme...

Naši žáci mohou plně využívat možností lyžařských a sportovních areálů v obci Deštné. Po celou zimní sezonu tak tráví hodiny tělesné výchovy na lyžích, snowboardech nebo běžkách.

Lyžařské závody

Sportovní hřiště za školou a venkovní basketbalové hřiště je žákům plně k dispozici.

Pod vedením pana Karla Zachariáše a paní učitelky Lenky Hepnarové působí ve škole 4 družstva florbalistů a florbalistek. Ta se zúčastňují Orlické ligy ve florbalu žáků.

Bazén rychnov nad kněžnou

Žáci mateřské školy, prvního stupně školy a druhého stupně školy absolvují plavecký výcvik. Povinnou výuku plavání pro žáky 3. a 4. ročníku zajišťuje plavecká škola Dorka z Opočna. Žáci mateřské školy a žáci druhého stupně školy dojíždějí do plaveckého bazénu v Rychnově nad Kněžnou. Pro žáky 2. stupně školy je výuka plavání v rozsahu 4 vyučovacích hodin ročně povinná a je součástí hodnocení předmětu Tělesná výchova. Družstvo žáků 6. ročníku je zapojeno do Okresní školní ligy v plavání.

hpn

Žáci 1. - 3. ročníku docházející do školní družiny jsou ve školním roce 2015 - 2016 zapojeni do ověřování programu "Hodina pohybu navíc" pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a telovýchovy.

Naše škola je zapojena do plnění Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který je organizován pod záštitou společnosti SAZKA a.s. .