Poznáváme historii...

Ve spolupráci s Muzeem zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném organizujeme každoroční turistický pochod "Putování pod Deštníkem". Účastníci pochodu každý rok putují k jedné ze zaniklých škol v oblasti Orlických hor. Na cestě ke škole plní různé úkoly a hledají indicie, které jim pomohou se o zaniklé škole něco dozvědět. Vše si zaznamenávají do vandrovní knížky, kterou si ponechají do příštího putování. V roce 2016 proběhne putování v sobotu 11. června.

Ve školním roce 2014 - 2015 pátrali žáci 8. a 9. ročníku po sousedech zmizelích z obce Deštné v průběhu a po skončení 2. světové války. Celé pátrání začalo návštěvou muzea v Deštném, kde si žáci nastuovali základní fakta o národnostních menšinách žijících v minulosti v oblasti Orlických hor. Poté vyhledali a oslovili pamětníky, aby se dozvěděli, jak to vlastně vše tenkrát bylo. Pátrání bylo poté zakončeno návštěvou polského Krakowa a zejména koncentračního tábora v Osvětimi. Výsledky svého bádání zpracvoali žáci na plakáty používané pro výuku dějepisu.