Navigace

Obsah

Vlastivědná exkurze Praha - 1. stupeň

Typ: ostatní
25.9.2018

Praha

     V úterý 25. září jsme byli na vlastivědné exkurzi v Praze. Autobus nás zavezl kousek pod Petřín. Tam jsme vyjeli lanovkou. Zastavili jsme se v zrcadlovém bludišti, kde bylo 35 normálních a 15 hypnotizujících zrcadel, která nás zmenšovala, zvětšovala, zužovala atd. Z Petřína jsme šli kolem Strahovského kláštera na Pražský hrad. Vlála tu vlajka – standarta prezidenta České republiky, což znamená, že prezident pobývá někde v ČR.  Pak jsme šli do chrámu sv.Víta, moc se nám líbily nádherné barevné vitráže. V malých dřevěných krámkách před Hradem  jsme si mohli koupit domů nějaký suvenýr nebo něco k jídlu. Nerudovou ulicí jsme přišli na Karlův most, viděli jsme 30 soch. Pod Karlovým mostem protéká řeka Vltava. Metrem jsme se vrátili k autobusu. Ten měl ale poruchu, a tak jsme museli čekat, než pro nás přijel autobus náhradní. Návrat domů byl sice opožděný, ale všichni jsme přijeli spokojeni.

                                                                        Matěj Stejskal (5.ročník)


Vytvořeno: 5. 10. 2018
Poslední aktualizace: 7. 10. 2018 18:05
Autor: