Véčka

véčkospoluúčast na českém rekordu

Nejvíc véček – rekord pro 17. listopad 89

Vážení čtenáři,

takhle se jmenuje pokus o vytvoření nového českého rekordu k oslavám 30 let svobody a demokracie, kterého se může zúčastnit kdokoli. Pořádá ho agentura Dobrý den z Pelhřimova, která také vede českou knihu rekordů.

Připojili jsme se k této výzvě i my, žáci a učitelé deštenské školy. Určitě na fotografii poznáte své děti z mateřské školy, prvňáčky, jakožto deváťáky, prostě všechny, kdo „přiložili ruce k dílu“.

Celkem je na fotografii 72 žáků a 7 učitelů. Učitele jsme našli všechny, ale některé děti se schovaly, proto jsme i při nejpečlivějším přepočítávání našli jenom 60 dětí. Pokud napočítáte víc, rádi se opravíme. Zároveň jsme napočítali 120 rukou, které „říkají“ V, véčko, viktory – znak pro vítězství, který používali spojenečtí vojáci v 2. světové válce, britský premiér Winston Churchill, český disident a president Václav Havel a mnozí z nás, kteří pamatujeme 17. listopad 1989, nebo jsme dosáhli nějakého úspěchu – vítězství.

učitel Mgr. Karel Šimek, učitelé, žáci ZŠ a MŠ

Vytvořeno: 4. 12. 2019