Navigace

Obsah

MATEMATICKO-SPORTOVNÍ DEN

Typ: ostatní
1.2.2018

MATEMATICKO-SPORTOVNÍ DEN VE ŠKOLE

Žáci a žákyně 2. stupně se dne 1. února 2018 zúčastnili školní akce pod názvem MATEMATICKO-SPORTOVNÍ DEN. Na žáky čekala řada různorodých sportovních aktivit, převážně atletické a míčové hry. Dále měli žáci možnost využít i strategické, logické a vzdělávací hry a prověřit si své znalosti a schopnosti logického uvažování při řešení početních úloh. Celý den se nesl v duchu týmové spolupráce. Hlavním úkolem žáků bylo zapojit se do zmíněných aktivit, kde za úspěchy na jednotlivých stanovištích získávali body. Ty rozhodovaly o umístění třídy při závěrečném vyhlášení vítězů.

Nejzajímavější sportovní aktivitou, která žáky velmi nadchla, bylo zdolání překážek za pomoci lidské pyramidy. Žáci aktivně vymýšleli strategie vhodné pro překonání problému, aby dosáhli vytouženého cíle. Za zmínku stojí i aktivita zaměřená na posilování důvěry a komunikace ve skupině tzv. ZNIČENÁ ZEMĚ, jejímž cílem bylo překonání překážek bez užití zraku a verbální komunikace. Každá třída si zvolila svého průvodce, který členům svého týmu prostřednictvím neverbální komunikace pomohl překážky s úspěchem zvládnout. Dobrá nálada a týmový duch přispěly k výborným výsledkům jednotlivých tříd.

Při těchto sportovních a logických aktivitách nebylo klíčové umístit se na prvním místě, ale užít si produktivní den plný nových a zajímavých aktivit ve společnosti svých přátel. Děkujeme všem zúčastněným, že nám pomohli vytvořit den plný nezapomenutelných zážitků.

Květa Kočovská


Vytvořeno: 22. 2. 2018
Poslední aktualizace: 22. 2. 2018 13:55
Autor: