Navigace

Obsah

Jak ve zdraví přežít pubertu svého dítěte aneb problémy dospívání

Typ: ostatní
17.4.2019

Jak ve zdraví přežít pubertu svého dítěte aneb problémy dospívání

17. dubna k nám do školy přijela paní magistra Helena Kudelová z Hronova. Je to dlouholetá pracovnice školství a pedagogicko-psychologické poradny v Náchodě. Pracuje především s rodinami, ve kterých se vyskytne žáček s nějakým problémem. Nejprve jsme uspořádali besedu pro žáky 6. až 9. třídy, kde se žáci s paní lektorkou především seznamovali a trochu si vyměňovali názory o tom, jak se liší pohled žáků a pohled rodičů (učitelů) na různé patálie, které se ve školním prostředí mohou vyskytnout a vyskytují. Vzhledem k tomu, že si paní lektorka dokázala udržet pozornost žáků po celou dobu besedy, rádi bychom ve spolupráci s paní Kudelovou pokračovali i v budoucnu.

A na tuto besedu jsme navázali besedou pro rodiče ve stejný den, ale ve čtyři hodiny odpoledne. Přiznávám se Vám, že ve mne byla malá dušička, abych ve škole nezůstal sám s paní lektorkou, né že bychom se nudili. Měl jsem na paní Kudelovou tolik otázek ke své práci, že bychom si určitě vystačili sami. Také jsme se rozhodli, že se s rodiči setkáme v naší kuchyňce, kde je přeci jenom komornější atmosféra a jak se říká „V kuchyni mají k sobě lidé blíž“. Udělali jsme si kafe, čaj a začali se scházet. Nakonec nás bylo jedenáct, skoro jako měsíčků v české pohádce.

Já doufám, že se beseda všem přítomným líbila. Byla věcná, byla konkrétní, byla poučná. Asi nejšťastnější jsem byl, kdy paní Kudelová nestačila rozdávat číslo svého telefonu, protože mnozí rodiče by s ní i dále chtěli probírat své nepříjemnůstky nebo nešvary.

Tato beseda byla pátá v řadě. Besedy jsme pro rodiče v letošním školním roce uspořádali v rámci projektu Šablony, ve kterém jsme pro školu i školku získali celkem 580.000,-Kč. Ještě chystáme jednu besedu v květnu nebo červnu. Rádi bychom v Deštném přivítali pana magistra J. B. Križana z Manželské a rodinné poradny Rychnov nad Kněžnou, který se také zaměřuje na pomoc rodičům s výchovou jejich nezbedných dítek. Všechny rodiče a příznivce školy budeme informovat na našich internetových stránkách, na vývěskách školy a v žákovských knížkách žáků.

                                                                               za kolektiv učitelů školy Mgr. Karel Šimek


Vytvořeno: 29. 4. 2019
Poslední aktualizace: 29. 4. 2019 12:39
Autor: