Navigace

Obsah

Farma Sokol Rampuše

Typ: ostatní
30.5.2018

Exkurze na mléčné farmě Sokol

Naše škola je zapojena do projektu „mléko do škol“. Velká část mléčných výrobků, které ve škole děti pravidelně dostávají, pochází z rodinné mléčné farmy Sokol v Rampuši.

Dostali jsme nabídku, zda bychom s dětmi nechtěli přijet na exkurzi. Slovo dalo slovo a celý první stupeň vyrazil 30. května na výlet. Cesta byla krkolomná, ale díky panu řidiči Špulákovi jsme se ze všech nástrah úzkých cestiček přes Uhřínov, Kačerov, atd dobře vymotali.

Na Rampuši nás přivítaly příjemné majitelky. Nejprve se děti seznámily s chodem takové rodinné farmy. Následovala ochutnávka nejen výtečných mléčných výrobků, ale i domácích paštik. Nemusím říkat, že také vynikajících. Myslím, že i děti si moc pochutnaly. Závěr byl ve znamení Karamelové pochoutky, která je jedním z vítězů soutěže Regionální potravina Královéhradeckého kraje za rok 2018.

Následovala prohlídky výběhů s domácími zvířaty. Děti si mohly nakrmit ovečky, pohladit králíky a podívat se na prasata, jak se pěkně vyvalují v bahně. Všichni jsme dostali malou pozornost na památku. Odjížděli jsme z farmy spokojeni. Žáci se k tématu vrátili ještě v hodinách výtvarné výchovy.

Děkujeme rodině Sokolových, že nám exkurzi umožnili a těšíme se na jejich výborné výrobky hned po prázdninách.


Vytvořeno: 26. 6. 2018
Poslední aktualizace: 6. 7. 2018 10:30
Autor: