Navigace

Obsah

Cyklisticko-komunikační kurz

Typ: ostatní
Lodín 3. - 6. září 2019

Cyklisticko-komunikační kurz

 

V prvním týdnu nového školního roku žáci 2. stupně ZŠ absolvovali 4denní Cyklisticko-komunikační kurz v kempu Lodín. Ubytování bylo v chatkách po 4 lidech. Jelikož bylo již po sezóně, tak jsme měli celý kemp pouze pro sebe.

V den příjezdu jsme navštívili koupaliště, které se nacházelo hned vedle kempu. Děti se mohly vyřádit na tobogánech. Poté následovala kontrola kol a výjezd do okolí. Nakonec jsme ujeli 12 km. Po večeři přišla na řadu přednáška o první pomoci s praktickými ukázkami.

Druhý den jsme vyjeli na cyklistický a turistický výlet na zámek Hrádek u Nechanic. Po trase děti plnily úkoly a soutěžily. Celková délka činila cca 30 km. Po příjezdu jsme opět navštívili koupaliště. V pozdních odpoledních hodinách na žáky 6. a 7. ročníku čekal blok komunikativních aktivit s odbornými lektorkami, který pokračoval i po večeři. Ostatní se věnovali sportovním aktivitám. Večer jsme zakončili promítáním filmu.

 

Třetí den jsme strávili opět v sedle kol a dojeli k rozhledně Chlum, kterou jsme i navštívili. Celková délka trasy byla opět cca 30 km. Turistická skupina absolvovala cca 8 km. Po příjezdu opět následovala zábava na koupališti. A tentokrát čekal blok komunikativních aktivit na žáky z 8. a 9. ročníku. Večer proběhlo vyhodnocení kurzu a následovalo zpívání táborových písniček za doprovodu kytary.

Poslední den nám nezbylo nic jiného než sbalit věci, vyklidit chatky a naskládat kola do přívěsu. Počasí nám po celou dobu kurzu přálo, a tak jsme mohli absolvovat všechny naplánované aktivity a naplno si je užít. Během třech výjezdů jsme zdolali přes 70 km. Všichni bez výjimky ujeli tuto vzdálenost bez větších problémů. Už teď se moc těšíme na další takový společný výlet J.

Mgr. Martina Hepnarová, DiS.


Vytvořeno: 24. 9. 2019
Poslední aktualizace: 24. 9. 2019 14:52
Autor: M. Hepnarová