Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách 125
517 91 Deštné v Orlických horách

+420 494 663 195
+420 739 037 237
info@zsdestne.cz

Skype: skoladestne

Datová schránka: pazmcpk

Bankovní spojení: 180846387/0300


Mapa

Odkazy

bakalariproskoly

 rajče

 youtube

 wikispacesQR

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Navigace

Obsah

Beseda s J. Zimovčákem

Typ: ostatní
14.6.2017

Žáci ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách

a světoznámý velocipedista pan Josef Zimovčák

Na 14. červen 2017 si každý žák deštenské školy jistě i po létech vzpomene. Navštívil nás Josef Zimovčák, světoznámý velocipedista v rámci své cyklotour „Na kole dětem“. Nejen, že přivezl fotografie a videa ze svých cest, ale přivezl i velocipéd, na kterém jezdí, a především sám sebe.

Pan Zimovčák je totiž bezedná studna optimismu, pohody, zářivého úsměvu a bavič. Od prvních chvil nás „vtáhl“ do světa vysokých kol. Jeho zážitky z cest braly dech a mnohým z nás mrznul úsměv na rtech, když nám ukazoval, jak hrůzostrašně se z tak vysokého kola padá. Pak si pozval k sobě některé žáky, a dokonce i učitele, a nechal je nasednout na své kolo. Mohli se projet po tělocvičně. Nikomu se nepovedlo, aby jel sám bez držení a podpory. Až nám to pan Zimovčák ukázal sám. Když usedl do vysokého sedla, vypadalo to, že kolo a osoba pana Zimovčáka se spojily a vytvořily jeden organismus, který je schopen překonat snad úplně všechno.

 

Co říci na závěr? Děkujeme Pane velocipédisto. Děkujeme, že jste si našel v nabitém programu čas a popovídal si s námi jako starý dobrý známý o svých zážitcích. NA SHLEDANOU NĚKDY PŘÍŠTĚ.


Vytvořeno: 23. 6. 2017
Poslední aktualizace: 22. 8. 2017 23:03
Autor: